DOBRY START ISKRY PRZED SEZONEM

Podczas Dożynek w Wabienicach drużyna Iskry rozegrała przedsezonowy sparing z obecnym Mistrzem Ligi Gminy Oleśnica. Jest to pierwsza w historii wygrana zawodników z Wabienic z Zarzyskiem (poprzednio 2 porażki i 2 remisy).

Informacja o tym że drużyna Iskry oficjalnie zagra w lidze gminnej mocno zmotywowała zawodników do gry, ale także do solidnego treningu bowiem był to pierwszy mecz Wabieniczan w którym posiadali oni szerszą kadrę niż 11 zawodników, ewentualnie plus jeden na zmianę.

Przed meczem bukmacherzy płacili 12 groszy za każdą postawioną złotówkę na to że Kacper Sikora nie rozegra meczu do końca i aż dziesięć niebieskich banknotów za to że mecz ten ukończy. (Przypominamy że nasz skrzydłowy nie ukończył żadnego meczu z Pociskiem, gdyż zazwyczaj schodził z kontuzją i tak stało się też w doliczonym czasie gry tego meczu)

Po pierwszym gwizdku arbitra Iskra bardzo szybko objęła prowadzenie czym zszokowała miejscowych fanów a także ławkę rezerwowych. Podanie naszego kapitana wykorzystał już chyba w 3 minucie meczu Kacper Sikora. Sam zainteresowany skomentował to tak: „ ta bramka padła tak szybko że zanim dotknęła mojego buta, już była w siatce”

Przez kolejne minuty Iskra pokazuje piękną kontrolowaną grę. Zawodnicy przejmują piłkę i czekają, aby rozluźnić obronę i zaatakować szybko pomiędzy obrońcami, a także szukają swoich szans dryblingiem na skrzydłach.
Kolejna bramka padła jeszcze bardziej niespodziewanie jak pierwsza, po podaniu obrońcy z Zarzyska piłka skiksowała przed bramkarzem i wpadła do bramki.
Drugą połowę drużyna z Wabienic rozpoczęła szybkim atakiem na bramkę przeciwników co zaowocowało podwyższeniem wyniku przez świetnie spisującego się w tym meczu Kacpra Sikorę. Czwarte trafienie padło łupem Szymona Batóga który wykończył ładną składną akcję w środku pola.

Drużyna Pocisku Zarzysko która jeszcze nie zaczęła przygotowań do nowego sezonu w tym meczu nie pokazała klasy której mogliśmy od nich oczekiwać, za to zaprezentowała nowe stroje (jak Juventus) Paweł Doniec postraszył naszych bramkarzy z rzutów wolnych (poprzeczka i słupek) ale przez większość meczu bramkarze Iskry nie mieli dużo ciężkiej pracy, także dzięki ciężkiej pracy naszych obrońców.

Po meczu drużyna odebrała Puchar Sołtysa wsi Wabienice za wygrane spotkanie., a sztab szkoleniowy skomentował to tak :

„ Drużyna zagrała dobre spotkanie, dopiero rozpoczęliśmy treningi więc mamy jeszcze sporo potencjału, sporo rezerwy którą będziemy wykorzystywali w lidze , każdy z zawodników ma coś do poprawy ale widząc dzisiejsze zaangażowanie i chęć gry zawodników myślimy skromnie że, będziemy walczyć o górę tabeli. Cieszymy się z naszych wzmocnień, Tomasz Szymański i Hubert Wróblewski pokazują duże doświadczenie i spokój na boisku, wiemy że będą to ważne elementy naszej układanki. Oczywiście jesteśmy zadowoleni ze wszystkich zawodników”

Iskra Wabienice-Pocisk Zarzysko 4-0

Bramki:
(Kacper Sikora x2, Szymon Batóg, samobójcza)

Skład:
Przemysław Sędkowski (zm. Mateusz Sędkowski), Bartek Ślimak, Michał Ślimak (zm. Łukasz Sroka), Marcin Gozdek, Hubert Wróblewski, Szymon Batóg, Włodzimierz Grzywacz (zm. Przemysław Duda), Kacper Sikora, Krzysztof Kowalczyk (Jakub Śliwiński) Michał Sędkowski (zm. Łukasz Rejak)